Barbados aktivity

Väčšina hlavných voľnočasových aktivít v Barbadose je samozrejme spojená s vodou a plážami. Na ostrove na nachádzajú dlhé kilometre rozprávkových piesočných pláží, na ktorých si môžete užiť teplú vodu Karibského mora. Typické kľudné pláže sa nachádzajú na južnej a západnej strane ostrova.

Môžete sa tu potápať, skúsiť vodné lyže či windsurfing, to všetko na relatívne tichých vodách Karibského mora. Ak ste odvážnejší a máte napríklad radi surfovanie, zvyšné dve strany ostrova čakajú práve na vás. Táto strana ostrova je otočená k otvorenému Atlantickému oceánu, kvôli čomu sú tu silnejšie prúdy a väčšie vlny. Táto strana ostrova je však aj nebezpečnejšia, takže si určite dávajte pozor.

V okolí celého ostrova nájdete prekrásne koralové útesy, ktoré môžete preskúmať a vidieť tak farebný podmorský svet, aký v Európe nenájdete. Na Barbadose však nie je všetko iba o plážach. Jednou z najnavštevovanejších atrakcií ostrova sú nepochybne Huntove záhrady nachádzajúce sa v strede ostrova, bližšie však k divokému severovýchodnému pobrežiu. Nájdete tu rôznorodé tropické rastliny, ktoré vás svojou krásou a farebnosťou určite očaria.

Zaujímavá je aj Harrisonova jaskyňa, návšteva ktorej vám priblíži vápencové podložie ostrova a budete si v nej môcť prezrieť rôznorodé jaskynné útvary. Ak vás zaujíma história ostrova či miestny život, môžete sa vydať na niektorý z poznávacích zájazdov, ktoré vám ukážu Barbados v trochu inom svetle.

Barbados je krásny ostrov. Na pobreží nájdete plno prekrásnych pieskových pláží, vo vnútrozemí je zase nádherná príroda plná exotických rastlín. Či už si chcete oddýchnuť a užiť si ničím neručený relax, alebo máte záujem o aktívnejšiu dovolenku plnú zážitkov, Barbados vás určite nesklame.