Barbados kultúra

Historický kontext

Barbados tradície sú čerpané z západnej Afriky a britskej kultúry, ktoré formovali ostrov. Väčšina obyvateľov je z afrického pôvodu, avšak ostrov bol kolóniou britskej ríše viac ako 300 rokov, takže anglický vplyv je veľmi silný.
Tuk kapela

Tuk kapela je zbierka zvyčajne jasne oblečených hudobníkov, ktorí hrajú basový bubon, kotlový bubon a pennywhistle. Infekčný rytmus tukovej skupiny je volanie vstávať a tancovať, alebo aspoň poklepať na nohy! Tuk kapela je bežne sprevádzaná kostýmovými figúrkami, ako sú „Shaggy Bear“, „Mother Sally“ a „Green Monkey“, a veľmi talentovaní štýlov.

Tip: Plážová večerná show na Harbour Lights je fantastická prehliadka so štýlovými, Mother Sally a ďalšími úžasnými umelcami.

Piesne tukovej kapely sú zmesou africkej hudby s výrazným váhovým vplyvom a britskou ľudovou hudbou.

Tuk kapely pôsobia na všetkých významných festivaloch v Barbadose, vrátane Holetown Festival, Crop Over a Oistins Fish Festival.
Landship

Barbados Landship je naozaj unikátnou súčasťou našej kultúry, ktorej pôvod sa dá vysledovať až do 18. storočia. Najlepší spôsob, ako opísať krajinu, je ako „divadelná skupina“, ktorá vykonáva komplikované tance, ktoré odrážajú prechod lodí cez hrubé moria a činnosti, ktoré sa odohrávajú na palube. Niektoré z najobľúbenejších tancov sú stužkové tance okolo mohylu.

Vystupujúci nosia kostýmy, ktoré sú podobné tým, ktoré nosia v námorníctve. Hoci organizácia bola založená na štruktúre britského námorníctva, jej tance sa vykonávajú na africkom rytme, často sprevádzaný tuk kapela, opäť odráža zlúčené kultúry Barbadosu.

Krajské hnutie nie je tak silné ako kedysi, ale jeho prítomnosť na miestnych festivaloch stále vyvoláva veľa vzrušenia a záujmu.