Doprava na Barbadose

Keďže sa jedná o ostrovný štát, môžete sa naň dostať jedine loďou či lietadlom. Ak sa rozhodnete Barbados navštíviť, zrejme budete cestovať letecky na letisko Grantley Adams International Airport nachádzajúce sa na južnom pobreží ostrova, približne 13 kilometrov od hlavného mesta Bridgetown. Vďaka malej rozlohe ostrova bude cesta z letiska relatívne krátka a jednoduchá.

Z Bratislavy sa priamym letom na letisko na Barbadose nedostanete, avšak lety z Viedne či Budapešti, prípadne s prestupom v Londýne by vás mali do Karibiku úspešne dopraviť. Letenky vás budú stáť približne 600 – 800 eur na jednu osobu.

Autobus

Verejná doprava je naozaj Jedna cesta autobusom vás bude stáť iba dva barbadoské doláre, čo je pri súčasnom kurze menej ako jedno euro. Tieto autobusy bývajú však často preplnené, hlavne počas rušných hodín.

Taxi

Cesta taxíkom z letiska do hlavného mesta stojí v prepočte približne 20 eur, čo je tiež prijateľná cena. Celkovo sú ceny taxíkov regulované vládou. Cenu pre konkrétnu trasu si môžete zistiť buď na internete, v turistickej kancelárií, alebo sa spýtajte priamo vodiča.

Car rental

Ceny v požičovniach sú prijateľné, avšak pre riadenie vozidla na ostrove musíte mať medzinárodný vodičský preukaz. Keďže sa jedná o bývalú britskú kolóniu, v Barbadose sa jazdí po ľavej strane cesty, na čo vodiči z väčšiny krajín nie sú zvyknutí.